Kurzy rok 2019

Jarný pobyt s Anahátou

"Máš dva domovy: ZEM a svoje TELO. Staraj sa o ne"

KEDY: 29. 3. 2019 - 31. 3. 2019

PREVEDÚ ŤA: Marcela Susira Ďurčová, Mirka Palacková, Janka Viteková

CENA: 189,- €
Cena zahŕňa ubytovanie na dve noci, sauna, strava -2x raňajky, 2x večera, 2x obed, lektorné - joga, raňajkové workshopy, sprevádzanie zážitkovou častou stretnutia. Cena nezahŕňa dopravu.

Podrobný popis programu na https://www.facebook.com/events/214413192827902/


Lásky partnerské 

KEDY: 3. 5. - 5. 5. 2019

CENA: 190,- € 

Naše partnerské vzťahy sú ovplyvnené vzťahom k otcovi. Je prvým mužom, ktorý do nášho života vstúpil. Pozorujeme ho, cez neho vnímame správanie muža, učíme sa komunikovať, presadzovať, učíme sa byť ženou. Postupne prechádzame od otca ďalej k mužom, občas sa stáva, že si podobného muža vyberieme a tak máme množstvo príležitostí na rozvíjanie svojich rôznorodých schopností, ale aj opakovanie nenaplnených programov z detstva a kultiváciu vzťahu s otcom. Spoločne sa v partnerských vzťahoch učíme, ako žiť život s láskou, rešpektom, porozumením, dôverou, podporou a v spolupráci. Na stretnutí venujeme pozornosť vzťahovým témam, témam o otcoch, témam partnerskej komunikácie a interakcie, témam sexuality a tak podporíme svoj každodenný vzťahový život, ktorý je základňou pre rodinu, ktorú spolu s partnerom vytvárame. 

Bližšie informácie na https://www.facebook.com/OZSuladZV/posts/1171537343007232


Láska a naše deti 

KEDY: 19. - 21. 7. 2019

CENA: 190,- €

Keď prichádzajú na svet naše deti, máme viac a viac povinností a cítime, že potrebujeme lásku v každodennom živote ako soľ. Cítime ju v sebe, žijeme ju s partnerom a spoločne ju posúvame k našim deťom. Čo naozaj potrebujú naše deti, aby lásku cítili? Aké sú prejavy lásky smerom k nim v každodennom živote? Koľko spoločného času prežívame, je v ňom dostatočný priestor na lásku? Láska prináša bezpečie, istotu, prijatie, láska sú aj hranice, ktoré určujeme aby sme nastolili rovnováhu alebo zachovali život a rast v rodinách. Aké sú spôsoby v každodennej realite, ktorými rozprúdime lásku medzi nami a našimi deťmi? Ak ich poznáme, obdaríme naše deti a dáme im do života najviac ako môžeme?

Bližšie informácie na https://www.facebook.com/OZSuladZV/posts/1171537343007232


Bylinkový Kurz

KEDY: 25.-26.5.2019


Berdhanyino Učenie 

KEDY: 24.-27. 10. 2019

Viac informácii na https://www.berdhanya.com/project/retreat-in-slovakia


Yoga víkend s Dankou  

KEDY: 17.5. - 19.5.2019

Po dobrodružnom niekoľkoročnom cestovaní za Yogou a štúdiom, najčastejšie do Indie, ale i na Bali či do Austrálie., by som sa s Vami opäť rada podelila o svoje poznanie a skúsenosti práve v lone pokojnej slovenskej prírody ♥
Pridajte sa k nám na víkend v krásnej prírode !
Tento yogovy víkend je dokonalou príležitosťou spomaliť, obnoviť energiu a ponoriť sa hlbšie do toku života, dýchacích techník (pranayamu) a meditácie. Blatinka centrum je unikátnym miestom a ideálnym miestom pre pripojenie k prírode a úplné nabitie vnútorných batérií. Nájdete tu hojivý a liečebný prvok rôznych yogových technik, lesa ,chutnú vegetariánsku/vegánsku stravu.
Cez víkend sa môžete hlbšie ponoriť nielen do yogovej praxe,ale i mnohých iných technik, vďaka ktorým sa priblížite viac k našej ľudskej podstate a k prirodzenej kreativite/ vitálnej životnej energii, ktorú každý z nás vlastníme :)
Obklopení najinšpiratívnejšou prírodou máme ideálnu príležitosť nielen na naplnenie zážitkov pre telo dušu i ducha, ale i stretnutie s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. ♥ 

galériu s fotografiami z rôznych kurzov z rôznych kútov sveta nájdete tu: https://www.facebook.com/pg/shiatsuandyogawithdanka/events/?ref=page_internal

YOGA JE PRE KAŽDEHO!
a dodám YOGA je len jedna! 

Yoga je vhodná pre všetkých a neexistujú žiadne vekové hranice ani požiadavky na flexibilitu.
Praktikujeme yogu, aby sme si udržali dobré duševné i fyzické zdravie, a kde ste dnes, je ideálnym východiskovým bodom. Nemusíte byť 'nič iné'.
Vaša prax yogy je určená pre vás a čo sa deje na vašej yogovej podložke je súčasťou vašej osobnej cesty. Ak ju budeme nasledovať, yóga nás naučí sama akceptovať, byť viac milá/ý a milujúca/i voči nám a naučí nás byť flexibilná/y i v bežnom živote.
Počas týchto 3 dní sa budeme venovať:
rôznym druhom yógovych techník,
partnerskej yoge, intuitivnej art terapii, tancu i liečivému dotyku
meditácii a to všetko doplníme časom stráveným v okolitej prírode
vzdelávacieho centra Blatinka

V CENE:
- raňajky a obed & ľahká večera (všetky vegetariánske/vegánske jedlá)
- yogove workshopy / vedene hodiny yogy
- Meditácia a Pranayama
- kreativne workshopy (intuitívna Mandala, tanec ..)
- magic of touch...ako môžeme pozdielať našu energiu a nestratiť tú svoju!

Cena víkendového pobytu pre 1 osobu 164 EUR
- cena zahŕňa všetky aktivity = workshopy, vegetariánsku stravu a pitný režim počas celého pobytu, použitie bazénu v lete a suchej sauny v zime.
Pobyt začína v piatok večeronou yogou a končí v nedeľu obedom.
Pobyt je vhodný ako pre začiatočníkov i pokročilých.
Svoje prihlášky prosím posielajte mailom : dankabenarova@gmail.com
Je potrebné uhradiť zálohu vo výške 99 EUR. Zálohu je potrebné uhradiť do 23 Apríla a je nevratná.
platbu je potrebne realizovat na účet
IBAN: SK8283300000002201451544
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX
V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktujte na môj gmail kontakt, alebo do správy na facebooku.
Zbytková čiastka sa uhradí na mieste v deň začatia pobytu. Všetci ste srdečne Vítaní
Teším sa na spoločné zdieľanie
Namasthé
Danka ♥


Probuďme Bohyně v nás - víkendový seminář pro ženy

KEDY: 12.4. - 14.4.2019

Jako každý jediný Muž, má Božskou podstatu a je Mužem Tvůrcem, Mužem Činu, je to naděje a opora harmonického rozvíjení Vesmíru, stejně tak každá jediná Žena, je Ženou Bohyní. Žena představuje lásku bez hranic, plné přijetí všeho takovým, jaké to je. To je vlastní ženské energii - slitovat se a být milá dokonce i k ne úplně světlým činům lidí. Proto žena je považována za střed rodiny, její teplo, její základ. Toto teplo přitahuje mužskou energii, kterou ohřívá, ochraňuje ji a zabezpečuje pro ni všechno potřebné. Žena si musí pamatovat svůj vlastní význam a opatrovat svoji energii, nebýt pyšná a musí si být plně jista svým předurčením.
Kdysi dávno jsme ženami Bohyněmi přirozeně byly, aniž bychom nad tím přemýšlely či více rozjímaly, byly jsme si vědomy co naší skutečnou podstatou a naším předurčením je. Jistojistě na to vše měl náš způsob života a kultura, ve kterém jsme žili a byli vychováváni, bezprostřední vliv. Vedrusové, lidé prvopočátků chápali význam párových duší, jakož i význam rodiny v plném rozsahu, zejména pak její kosmický význam, ne jen ten pozemský. Už od počátku jejich zrození jim byly zpívány, především maminkou nebo babičkami, ukolébavky (děvčatům ukolébavky pro děvčata, chlapcům ukolébavky pro chlapce) o tom, že tu na Zemi je pro něj stvořena ta jedna jediná - jeho polovinka, stejně tak pro ni ten jeden jediný - její polovinka. Právě přes ukolébavku se dozvěděli jeden o druhém, jako o tom nejhlavnějším v jejich životě. Jak dívka, tak i chlapec dostávali od své rodiny vědění, které musí v sobě mít pro setkání se svou polovinkou. Dále, jak vyrůstá, chlapec se celou dobu snaží připravit, jak nejlépe umí, na setkání s dívkou, a okolo 18 - 20 roku jinoch skutečně bývá zcela připraven udělat ze své dívky Bohyni. Dívku samozřejmě učili přesně tak i ona se naučila všemu potřebnému, co musí umět dívka, a proto je hodna a schopna stát se touto Bohyní. Láska, která přijde k takovým lidem, prozáří jejich život velikou radostí, o kterou jsou dnes lidé připraveni, neboť své děti nutí k jiným cílům, čímž vytváří disharmonii v samotných duších lidí i jejich srdcích.
Dostat titul Ženy - to je právě nejzodpovědnější, nejvyšší a nejdůležitější předurčení dívky. Nestačí k tomu být jen krásnou, chytrou, laskavou a veselou - proto je nutné se stát Bohyní svého muže a tak vést i rodinný život, aby se muž mohl následně stát Bohem. A proto nestačí mít pouze fyzická vědění, například, jak připravit dobré a prospěšné jídlo, umět vyšívat apod. V ženě musí být i velká duše. Takovou duši má od narození, jenže váš systém výchovy způsobuje její zapomenutí, taková žena se nemůže vdát, neboť muž v ní na intuitivní úrovni necítí tu energii, která pro něho znamená to, co znamená dřevo pro oheň. Dnešní ženy lákají muže svým tělem a chtíčem, takže vlastně zapalují vášeň. Láska na úrovni duše, to je ta pravá Láska - jenže tady chybí. Přitahují se pouze fyziologická těla a nazývá se to láskou. Bere se v úvahu to, že přesně tak se projevuje energie Lásky u muže a u ženy. Jenže za rok tato drahocenná vášeň mizí, neboť tělo se již nasytilo, dostalo to, co si přálo. Duše takových lidí zůstává v chladném nevědomí, zkrátka trpí. Potěšeni těly a unaveni na duši, se tito lidé rozcházejí do různých stran, a tak končí ta pomyslná láska. A takhle se zaměňuje vášeň s láskou. Ale pravá Láska a chtíč podmíněný instinktem nemohou existovat společně. Všechno je závislé na vnitřní čistotě lidí - opravdová Láska k člověku přijde, jestliže má člověk čisté úmysly, ale k "poskvrněnému" může přijít pouze instinktivní vášeň.
A tak, pojďme, Milé ženy opět probudit Bohyně v nás a navrátit sobě - ženě - člověku co jí, jemu vlastní je a tak přinést i to nejlepší světu kolem nás, celé naší Jednotě a tak co nejvíce přispět k obnovení Dobra a Harmonie na Zemi.
Co vše je zapotřebí pro to udělat, jak je možné opět navrátit se k naší skutečné podstatě, k našemu předurčení a k plnohodnotným energiím Ženy Bohyně si společně povíme a a navnímáme na tomto víkendovém semináři.

KDE: BLATINKA - vzdelavacie centrum, Hriňová - Blato 47,
Detva

Příspěvek za seminář: 165,- Eur

Při složení zálohy do 15.3. 2019 ve výši 100,- Eur je celkový příspěvek za seminář 145,- Eur (Doplatek 45,- Eur na místě v den příjezdu na seminář). Více informací k příspěvku, délce pobytu, pátečním příjezdu a nedělním odjezdu sdělíme na mailovém kontaktu uvedeným níže.
Příspěvek zahrnuje: ubytování, celodenní vegetariánskou stravu, celovíkendový program, pobyt v přírodě, saunu.
Přihlášení na seminář + informace o semináři mailem na andrea.rodovacesta@gmail.com, informace a dotazy rovněž mailem anebo na tel.č.+420 730 994 727, +421 919 199 244 (Amálka Dobromila)
kupcova.lubica@gmail.com alebo tel: +421 944 334 903
Seminářem vás povedou 2 lektorky:
AMÁLKA DOBROMILA (www.rodovestatky.com), která se věnuje léčebným konzultacím, etikoterapii, přednáškám, seminářům, psaní, automatické písmu a automatické kresbě, melodií její duše jsou rodové statky a osady - náš prvotní,šťastný způsob života na Zemi, ke kterému se navrací čím dále větší počet lidí po celém světě, odkazy a moudrost našich dávných předků (Vědění prvopočátků), dále vystudovala Montessori pedagogiku, pracovala v Montessori školce, sama vzdělává své děti v rámci domácího vzdělávání a věnuje se i dále vzdělávání dětí i dospělých a dalším činnostem.
S Amálkou si za víkend zvědomíme a společně posdílíme
následující:
- o vedické době a vedrusské civilizaci - o naši prvotní kultuře, kdy každá žena v energiích Ženy Bohyně byla, tvořila a žila, o moudrosti a vědění našich pramaminek, našich předků, které je ukryto v každém z nás a o možnosti navrácení se ke šťastnému a harmonickému způsobu života v souladu se sebou samou a s přírodou
- jaké je předurčení ženy a jak je možné navrátit se ke skutečné podstatě ženy a plně jako žena Bohyně tvořit a žít
- porovnání života v době vedické a života v době současné - technokratické
- menstruační energie a cykličnost ženy - v čem spočívá a jak je možné si ji lépe uvědomovat
- žena je odrazem Měsíce - jak nás Měsíc a náš měsíční cyklus ovlivňuje - Setkání s Měsícem, Tvořivost Měsíce, Temnota Měsíce - současné, aktuální energie Měsíce
- vzor muže, vzor ženy -mužský princip a ženský princip - vliv a dopad matriarchátu a následně patriarchátu na život ženy
- kde se vzala mužkost v ženách, jaké situace a problémy přichází k ženám, které pozbyly své ženské podstaty a převládl v nich mužský princip
- rozdíl mezi ženou pracující a ženou tvořící
- jak přestat být zacyklena v neprospívající rodových vzorcích a jak vyjít z ničivých společenských stereotypů a být opět sama sebou
- muži a jak jim porozumět, jak odejít z disharmonie ve vztahu vstříc harmonii ve vztahu
- ego, city, emoce - jak s nimi pracovat a využít je ve svůj prospěch a ve prospěch celku
- negativní ženské vlastnosti, ženské komplexy a další nízkodimenzionální pocity, která nám i našemu okolí škodí
- jak nás ovlivňuje naše ženská rodová linie
- vztah k Matičce Zemi a Bytí ve vlastní síle vs. nemoci a utrpení
- rozdíl mezi sexem a sexuální energií
- jak být opět šťastná a tento stav si udržet
- co čeká muž, společenství od ženy a v čem spočívá krása a síla ženské duše
- jak odolat tlakům Matrixu a být ve své celistvosti, v plné ženské síle a kráse
- jak vytvořit šťastnou rodinu - jak rodit zdravé a šťastné děti
- hluboký význam šťastné rodiny a šťastného partnerského vztahu
- proč v dávných dobách minulých Láska v rodinách, partnerství vzrůstala a proč dnes Láska z partnerství a rodin odchází ?
- co je zapotřebí udělat, aby se zachránila Láska v rodinách, resp. do rodin navrátila ?
- vědomé početí, těhotenství a porod
- formování ducha dítěte v matčině lůně otcem
- důležitá role muže při početí, v průběhu těhotenství a při porodu
- domácí porod - versus porod v porodnicích, a kdy a kde se vůbec porodnice vzaly?
- význam mateřského mléka pro naše dítě a co vše prostřednictvím kojení svým dětem odevzdáváme
- význam ukolébavky a její vliv na život našich dětí
- výchova dětí dle naší původní vedické kultury a jak je možné se k ní dnes vrátit
- jednotlivé vývojové etapy v životě dítěte
- vztah dítěte s rodiči a prarodiči
- dospělí vytváří vtah dítěte k sobě samému
- je třeba být autoritativní?
- když dospělí svou zodpovědnost přehánějí
- nepřítomnost blízkého vztahu s dětmi
- strach z trestu aneb poslušné děti
- přílišná svoboda a neznalost hranic v životě dítěte
- je třeba hraček?
- co je třeba udělat pro záchranu našich rodů a rodin, co je třeba udělat pro šťastnou přítomnost i budoucnost našich dětí?
- čeho mohou být schopny naše děti?
- čeho je třeba se při výchově dětí vyvarovat?
- rozebrání konkrétních problémů, situací v souvislostí s výchovou našich dětí, partnerskými a rodinnými vztahy
a společné nalezení řešení ♥
- jaké jsou současné možnosti vzdělávání dětí u nás a v zahraničí
- co lze udělat pro šťastnější život dětí, rodičů a učitelů
- jak je možné změnit systém a způsob vzdělávání k lepšímu a vytvořit ten nejlepší prostor pro všechny
- jaké jsou zkušenosti s domácím vzděláváním dětí, Montessori školami, Waldorfskými školami, Lesními školami
- jak to funguje v demokratických a svobodných školách
- co potřebují a po čem volají naše děti
- co tíží naše děti a jak jim pomoci
- proč je nezbytné vytvořit ŠKOLY ŠTĚSTÍ pro naše děti
- povíme si o konkrétních zkušenostech, problémech, výhodách, nevýhodách...o tom jak řešit konkrétní problémy a
situace, jak vytvořit vhodné a šťastné podmínky pro vzdělávání našich dětíLUBICA PETRÁŠOVÁ, která Vás seznámí se světem Jógy a na semináři povede jogová cvičení.
Jogová cvičení budou probíhat v blocích - v sobotu ráno a v sobotu večer, následně v neděli ráno - dle počasí buď venku anebo ve vnitřních prostorách vzdělávacího centra (JE NUTNÉ vzít si sebou karimatku anebo jogamatku ! ! ! )
Ľubica sa s jogou stretla prvý krát pred 10 rokmi v Londýne a od vtedy ju aktívne praktizuje. Po pár rokoch praxe sa rozhodla urobiť si učiteľský kurz v Indii, lebo ju teší keď sa o jogu môže aktívne podeliť a zdieľať radosť z cvičenia, sebapoznania a životnej rovnováhy, ktorú joga prináša. Rada hľadá v živote aj v joge vlastnú cestu, teší ju každý jogín odchádzajúci z jogamatky s úsmevom. Na hodinách jogy s Ľubicou rozprúdite svoju energiu, upokojíte myseľ. Plynule prejdete asánami, posilníte oslabené miesta a uvoľníte napätie v tele.
Počas nášho víkednu si s Ľubicou zacvičíte Hatha Jogu. Názov vznikol z spojením slabík ha - predstavuje slnečnú energiu, tha predstavuje mesačnú energiu. Hatha joga je systém pozostávajúci z 12 základných jogových pozícií a ich variácii - asán, ktoré majú určitý nadväzujúci systém. Primárne pracujú s chrbticou a centrálnym nervovým systémom. Pôsobia špecifickým spôsobom nielen na fyzické telo, ale aj na psychiku. Cvičenie pozostáva z asán, pranayámy a meditácie. Ide o prepojenie tela a mysle, získanie energetickej rovnováhy. Má pozitívne zdravotné účinky. Pravidelná prax vedie k upokojeniu mysle, posilneniu tela a jeho flexibilite.

Co vám tento víkendový seminář přinese?

To vše se až v přítomném okamžiku a posléze do budoucnosti promítne....ale pevně věříme, že Vám přinese hluboké zvědomění naší ženské podstaty a toho, jak je možné být opět skutečně šťastnou ženou, ženou Bohyní a tak činit šťastnými i svou rodinu, své okolí, jak vytvořit šťastný partnerský vztah a šťastnou rodinu, dále čas pro sebe samou, relaxaci a oddych v krásném koutě naší přírody, načerpání vědomostí, nové síly, energie, regeneraci Vaší duše a těla, sdílení a propojení se v kruhu žen, jež čisté úmysly mají a prostor vzniku dalších přátelství dávají - tedy ke své vlastní čistotě spějí a tak i k harmonickému světu sebou samými přispívat chtějí. Seminář pro vás bude inspirací pro váš další - šťastný, spokojený a sebevědomější život.
Těšíme se na setkání a propojení s vámi všemi žínkami, v překrásném lůně Matičky Země - naší přírody....
♥ Amálka a Ľubka ♥


Tajomstvo energetického jóni vajíčka

KEDY: 28. 11. o 19:30 - 1. 12. o 13:30

KDE: BLATINKA - vzdelavacie centrum, Hriňová - Blato 47, Detva

Predĺžený víkend o taoistickom energetickom jóni vajíčku pre ženy , - úvod do Mohendžodára.
Zažiješ ako:
byť autentická, sexy a spontánna
vyjadrovať emócie tak, aby neubližovali tvojim blízkym
zbaviť sa zdravotných ženských ťažkostí
mať plné spojenie so svojím lonom a komunikovať so svojím významným ženským potenciálom
cítiť sa vo svojej jóni príjemne uvoľnená, pružná a silná
zbaviť sa emočných záťaží a blokov v panve z pôrodov, gynekologických prehliadok, operácií, alebo z traumatických sexuálnych zážitkov
uvoľniť nespracované emócie uložené v bruchu z hádok, rozchodov, smútkov, ublížení...
Naučíš sa:
ako sa vajíčko bezpečne používa
harmonizáciu čakrového systému
techniky ako pomocou vajíčka ovládať svaly vagíny, svaly panvového dna a svaly spodného bruška
ako pomocou vajíčka kumulovať a následne rozvádzať energiu z panvy do celého tela tak, aby ti sexuálna energia prinášala potešenie a tiež aby liečila
Spoločne prejdeme očistným obradom pre maternicu a jóni a uvoľníme uložené negatívne a nespracované traumatické zážitky. Liečivá sila polodrahokamu napomáha celému procesu. Prvý večer zažijeme nádherný rituál výberu vajíčka - ktoré si po seminári odvezieš domov.Keď začneš energetické vajíčko používať:
tvoja jóni sa bude liečiť, zmizne precitlivenosť a bolesť
posilníš a vzpružíš svoje panvové dno a svaly vagíny čím sa obnoví citlivosť a tým mnohonásobne zvýšiš svoju schopnosť prežívať potešenie pri milovaní
Čo ti kurz ešte prinesie:
stretnutie v kruhu vedomých a podobne naladených žien
stretnutie so svojou hĺbkou
zažiješ Mohendžodáro v praxi
zažiješ totálne odpojenie mysle a vypnutie vnútorného dialógu
zažiješ aké krásne je vnímať len seba
zažiješ energiu skupiny ktorej vplyv môže byť veľmi transformačný
zažiješ uvoľnenie, relax a odpočinok
uvoľníš nahromadené emócie a stres
oslobodíš sa
poliečiš strachy a zranenia
naučíš sa kultivovať svoju silu a kundalini energiu
zažiješ svoju jemnosť, divokosť, živosť, citlivosť a pôjdete k sebe - k svojej nádhernej duši
užiješ si tantrické masáže a hýčkani
Cena za ženský tantra weekend je 202,5€
V cene je zahrnuté ubytovanie a strava na 3 dni (92,5€) , lektorné + energetické vajíčko z polodrahokamu (110€).
Pracovať budeme veľmi intenzívne, čaká nás cca. 30 hodín práce, 30 hodín venovaných len SEBE 
Na víkendovku je obmedzený počet miest a je nutné sa vopred prihlásiť mailom.
www.tantravmeste.sk

Viac informácii https://www.facebook.com/events/2255752777803909/